Masaüstümüze Farklı bir Boyut
23 Haziran 2006
gonullucevirmenler.org
26 Temmuz 2006

Gelişen web teknolojileri ister istemez oyun setörünüde ciddi şekilde etkilemekte. Hele de online oyun sektörü kullanıcıları inanılmaz bir şekilde çekmekte. Özellikle dünyada kullanıcıları farklı dünyalarda olduğunu ve farklı oyuna özel bir dil ile oynadıkları bir oyun olan world of warcraft herhalde en bilinen oyun olarak diyebiliriz.
wow_rpg.jpg

oyun_webGr.jpg
Size bahsetmek istedim oyun ise “Phosphor” adında bir oyun raterwerks firması tarafından yazılan oyun. Oyun için sadece bir web sayfası görüntüleyiciniz olması yeterli. Bu görüntüleyici Firefox olursa daha da başarılı sonuç alabiliyorsunuz.
Oyun Shockwave tabanlı bir sistem. Oyunu oynarken unreal oynuyor hissine kapılıyorsunuz. Ses efekleri inanılmaz. Ekran görüntülerine gördüğünüzde ve oyunu oynadığınızda ortaya konulan projenin ne kadar başarılı olduğuna inanamıyacaksınız.

k_oyun_10.jpg

k_oyun_12.jpg

k_oyun_14.jpg

Oyunun ayalarını istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz. Mininum ekran 800×600 piksel olarak tanımlanmış. Tam ekran oynayabilme şansınız var. Mouse hassasiyetini ayarlayabiliyorsunuz. Oyun oynarken arkada hangi müzik çalmasını istiyorsunuz onu ayarlayabiliyorsunuz görebildiğim kadarıyla. Beta versiyonu olmasına rağmen oyun inanılmaz başarılı. Şuan için multiplayer konumunda oynayamıyorsunuz velakin oyunda 3 tane bot dolanıyor. Hemde gayet hızlı 😀 çok çabuk öldürüyorlar:D. Silah, mermi, ilk yardım gibi ikonları oyun alanında bulma şansınız var. Ateş esnasında sesler gayet başarılı. Bununla birlikte arkadan gelen birisinin ayak sesleri kulaklarınızda yankılanıyor resmen. Benim tavsiyem hemen bu oyunu deneyin derim.

Oyuna http://www.phosphorgame.com/game/phosphor/beta1.asp adresinden ulaşabilirsiniz.

Oyun sırasında almış olduğum bazı ekranları sizlerle paylaşmak istiyorum.
oyun_0.jpg oyun_1_a.jpg oyun_2.jpg oyun_3.jpg

oyun_5.jpg oyun_6.jpg oyun_7.jpg

oyun_1.jpg oyun_8.jpg oyun_9.jpg oyun_11.jpg

oyun_12.jpgoyun_13.jpg oyun_14.jpg oyun_15.jpg

oyun_16.jpg oyun_17.jpg oyun_18.jpg oyun_19.jpg

oyun_20.jpg oyun_21.jpg k_oyun_10.jpg