1978 yılında İstanbul’da doğdu. İktisat ve İşletme konusunda eğitimler aldı. 20 yıllık profesyonel iş hayatında, Türkiye’nin büyük kurumlarında, iş geliştirme, yayıncılık, reklam, algı yönetimi, satış ve pazarlama projelerinde yer aldı. Kurumsal ve Bireysel pazarda kurumların markalaşması, konuşma teknikleri, saha yönetimi ve satış süreçleri konusunda eğitimler verdi. Kurumsal katma değerli servisler konusunda çalışmalar yaptı. Dijitalleşme süreçlerinde kurumların nasıl pozisyon almaları gerekli konusunda danışmanlık hizmetleri sundu. Kurum içerisindeki yönetici kavramı, İK yönetimi, Anlamlandırma, Kurumsal Big Data konusunda seminerlerde koordinatörlük yaptı.

Kurumların talepleri doğrultusunda 360 derece hizmet anlayışının kurumlara entegrasyonları konusunda çalıştı. Finans alanında kurumların Müşteri İletişim dillerinin geliştirilmesi konusunda Oyunlaştırılmış Senaryo türevleri üretti.

Son dönemde Satış Eğitimi, Beden Dili, İkna, Zor İletişimi Olan Kişilerle Nasıl İletişim Kurabiliriz, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, Algı Pazarlaması konularında eğitimler ve sunumlar yaptı.

Kurumlarda teknolojik ilerlemeler ve bu ilerleyişlerde markaların konumlandırılması konusunda İş Geliştirme ve Proje Yönetimi konusunda görev aldı.

2000-2001 döneminde GRG İnternet Hizmetleri firmasında Müşteri Hizmetleri / Alt Yapı ve Tasarım Sorumlusu olarak görev aldı.

2001-2003 yıllarında Comuner Dış. Tic. Ltd. Şti. firmasında İnternet/Proje Sorumlusu ve İş Geliştirme  sorumlusu olarak görev aldı.

2003-2009 arasında Doğuş Yayın Grubunda İş Geliştirme – İnternet ve Proje Sorumlusu  olarak Profesyonel İş hayatına devam etti.

2003-2009 yılları arasında geçen sürede Doğuş Yayın Grubuna ait bir çok markanın online dünyadaki yerini alması konusunda bir çok projeyi yönetti. Türkiye’deki dergicilik sektöründeki en başarılı markalardan National Geographic Türkiye, National Geographic Kids, RobbReport Türkiye, Evo Türkiye, Billboard Türkiye, Slam Türkiye, Cnbc-e BusinessF1Racing Türkiye dergilerinin internet ortamında sunulması, reklam ve tanıtım projelerinin düzenlenmesi konusunda proje yöneticisi olarak görev aldı.

Yöneticisi olduğu National Geographic Türkiye web sitesi  www.nationalgeographic.com.tr 2005 yılında tüm edisyonlar içerisinde tasarım, uygulama ve içerik kategorilerinde ödül aldı.

KralTv Müzik Ödülleri, MissTurkey 2009 projelerinde projelerin tasarlanması, duyurulması, yönetimi, servis hizmetlerinin düzenlenmesi, kullanıcı takip ve moderasyon hizmetleri ve sosyal medya’da duyurulması konusunda çalıştı.

Bugüne kadar bir çok marka ve kurum ile iş ortaklığı ve operasyonel faaliyetler içerisinde bulundu.  İş ortaklığı yapmış olduğu bazı markalar; Abank, Akbank, Aktif Dağıtım, Asus Türkiye, Avea, Avivasa, Avmg İletişim Hizmetleri, BenQ Türkiye, Bimel, Cem Ceminay, DenizBank, e-Store, Euroka Sigorta, EuroMsg, FinansBank, Fortis Bank, Garanti Bankası, Garanti Emeklilik, Garanti Teknoloji, Globtek Elektronik A.Ş., Güncel Yayıncılık, HalkBank, Hepsiburada.com, HP Türkiye, HSBC, idefixe, İntel Türkiye, İşBankası, Kapital Yayıncılık, Kont Bilişim, Logitech, MailMediaNetwork, Mavi Jeans, Metis İletişim Hizmetleri, Millennium Bank, MSI Türkiye, Multimedya, MySpace, National Geographic Chanel, Netlog, Okulistik, Samsung Türkiye, Su İletişim, TC. Ziraat Bankası, Tikle İletişim Hizmetleri, Toshiba Türkiye, Turkcell, Türk Ekonomi Bankası, Türk Hava Yolları, Türkiye Kalkınma Bankası, Türkiye Sinai Kalkınma Bankası, Vodafone, Yataş gibi bir çok kurum ile birlikte çalışma şansı oldu.

Katma Değerli servisler olarak tanımlanan SMS servislerinin markalar için kurulması, konumlandırılması ve projelendirilmesi konusunda aktif görev aldı.

Doğuş Yayın Grubuna ait dergilerinin pazarlanması konusunda kurumlarla çalıştım ve “Telefon ile Satış Eğitimi” verdim. Müşteri memnuniyetinin sağlanması, geri dönüş rakamları ve gelir modeliyle proje başarıyla sonuçlanmıştır.

İncelemenin Türkçe Adresi” sloganıyla 1 Şubat 2006 yılında yayın hayatına başlayan uruninceleme.com teknolojik ürünlerin inceleme portalının sizlerle buluşmasında Kurucu Ortak ve Proje Yöneticiliği görevini üstlendim. uruninceleme.com projesi 1 Nisan 2007 yılında online yayıncılıktan basılı yayımcılığa geçerek ürüninceleme dergisi olarak okuyucularına sunuldu. Bu süreçte online yayıncılık ve basılı yayımcılık ilkelerinden vazgeçmeyerek yayın hayatına her iki mecrada da devam etmiştir. uruninceleme.com teknoloji portalı yayın hayatına devam etmektedir.

Çeşitli kurumlara Satış Eğitimi, Beden Dili, Zor İnsanlarla Başa Çıkma,  İnternet reklamcılığı, online ve offline projelerde danışmanlık, trafik ölçüm ve analiz, SEO ve SEM konularında bilgilendirme, dijital pazarlama ve sosyal medya platformunda takibi ve kullanımı konusunda danışmanlık hizmeti ve kişisel gelişim eğitimleri vermektedir.

İletişime geçmek için bilgi[at]fatihmurateyioglu.com veya aşağıdaki sosyal medya hesaplarını kullanabilirsiniz.

Facebook - Fatih Murat Eyioğlu  Linkedin - Fatih Murat Eyioğlu  Twitter - Fatih Murat Eyioğlu   Google Reader - Fatih Murat Eyioğlu  Delicious - Fatih Murat Eyioğlu  Skype - Fatih Murat Eyioğlu  Gmail - Fatih Murat Eyioğlu  Flickr - Fatih Murat Eyioğlu