Haydi Kulaktan Kulağa Satış Yapalım…
17 Ocak 2018
Listly ile Web sitelerini Excel dosyalarına dönüştürün
17 Ocak 2018

Sanal paralarla ilgili olarak  Güney Kore’den gelen duyurulan yasaklama haberleri yalanlandıktan sonra; tekrar sanal para birimlerinin yasaklamaların masada olduğuna dair bir dedikodu gün yüzüne çıkınca borsalarda ciddi oynalamalar meydana geldi. Çin hükümeti sanal para borsalarına sınırlamalar ve düzenlemeler getireceğini açıkladı.

Fiyatlarında 15.000 dolar seviyesine kadar bir beklenden düzenletmede gerçekleşmedi ve tam tersine bir buçuk saat içerisinde 1300 dolarlık daha değer kaybetti ve Bitfinex borsasında saat 11:45 civarında 10890 dolarla en düşük seviyesine geldiği görüldü.

Bitcoin, en son bu seviyede 5 Aralık’ta işlem görmekte ancak o zaman ki fiyatlar CME Group ve CBOE’nin bitcoin vadeli işlemler hizmetlerini duyurmasından sonra başlayan tırmanışın içerisinde ve 20 bin dolar seviyelerine tırmanmaya çalışıyor. Sanal para borsaları ise genel olarak güne düşüş ile başlamıştı. Son 24 saatte; Ethereum yüzde 14, Ripple yüzde 21 ve BitcoinCash yüzde 19 gibi rakamlarda ciddi değer kayıpları yaşandı.