BBC Türkçe ile 70. Yıl ve Haberin Geleceği
11 Kasım 2009
Bilişim Teknolojileri Zirvesi 2009
5 Aralık 2009

Burak Büyükdemir’in yüksek performansı ve girişimcilik ruhu ile ortaya çıkan e-tohum projesinin yansımalarından birisi olan e-tohum toplantılarının bu hafta konuğu Ali Saydam’dı. 03 Aralık 2009 tarihinde Bersay Akademi toplantı salonunda düzenlenen toplantıda Ali Bey (Saydam) bizleri iki saat boyunca yerlerimize mıhladı tabiri caizse…
Senelerin verdiği bilgi birikimi ve iş hayatının katmış olduğu aydınlık görüşüyle bizlerle görüşlerini sıcak bir sohbet ortamında aktardı. Ali Bey’i sürekli olarak medya’dan takip etmenin haricinde maalesef bir bilgim bulunmamaktaydı.

Ali Bey özgün dili ve konuşma şekliyle uslubunu öyle bir konuşturdu ki neredeyse nefes almayı unuttuk. Uzun zamandan beri katılmış olduğum e-tohum toplantılarının en başarılısıydı. Belki şu soruyu soruyor olabilirsiniz. İyi çok güzel yazdında ne anlatı Ali Saydam. İşte bunun cevabını çok yakında tanıdığımız bir isimin dillendirdiği kelimeleri dile getirmemiz çok uygun olacak. Cem Yılmaz bu cevabı bize çok net veriyor. Çok komik, çok güzel şeyler anlattı, bittik tükendik eee peki ne anlattı? valla anlatam çünkü tam anlamıyla hatırlamıyorum.

Ali bey ağzınıza ve fikrinize sağlık ve en önemlisi Burak Büyükdemir’e sonsuz teşekkürler bu özverili serüvende rüzgarınız daim olsun.