Kısıtlanan Bilgi Ağları
5 Ekim 2006
Vekil Adaylarını Tanı
30 Haziran 2007

busegiydiyoruz.jpg
merhabalar 2007’nin ilk satırlarını ancak yazarken sizlere keyifli dinleyeceğinizi umduğum bir albümü aktarmak istiyorum. İsmini ilk okuduğunuzda ilk önce biraz şaşırtıcı gelebilir ama içindeki parçaları dinlemeden yorum yapmak biraz haksızlık olur. Umarım keyifle dinlersiniz.
İnternet üzerinden de gayet uygun bir fiyata sahip olma şansınız var. Hemen satın almak için Seyhan Müzik sitesini kullanabilirsiniz. Sahip olmak için tıklayınız.

Bu arada Grup Buse ile ilgili haberleri tararken Hürriyet ve Radikal‘in sitelerinde yayınlanan haberlerini de buldum. Grup hakkında bilgiler edinmek isteyen arkadaşlarımızında olacağını düşünerek Google‘da ki direk arama linkini de sizinle paylaşmak istiyorum.

Artı olarak yurtdışı bir site de satışa sunulduğunu farkettim. tulumba.com sitesi üzerinden de edinebilirsiniz.

Hürriyet sitesinde yayınlanan yazıyıda sizinle aşağıda paylaşıyorum.

Başlığa bakıp hemen bu ne acayip şey demeyin. Bu başlık yaptıkları müziği ‘‘soft rock” diye tanımlayan Grup Buse’nin Ada Kültür Merkezi’nde vereceği konserin adı. Konser bugün saat 20.30’da. 1984 yılında bir araya gelen Buse Grubu bu konserde Elenor Plak’tan çıkan 1998 tarihli ilk albümleri ‘‘Giydiririz”den şarkılar seslendirecekler. 1984 yılınnda Mustafa Yılgör tarafından kurulan topluluk önceleri sevgi-barış-birlik ağırlıklı sözlerle akustik müzik icra ediyormuş. Buse, 1990 yılında genç elemanlar Tugan, Hüseyin ve Erhan’ın katılımıyla elektronik müziğe geçmiş. 1996 yılına kadar sürekli konserler veren grup 1998’de Metin, İbrahim ve Adem’in katılımıyla son halini almış.

Buse Grubu’nun şarkılarının hemen hepsinin söz ve müziklerin grubun kurucusu Mustafa Yılgör yapmış. Kendi imkánlarını kullanarak amatörce müzik yaptıklarını söyleyen grup üyeleri müziğe bir hobi gibi yaklaşıyorlar. Elemanların asıl işlerine bakınca bunu anlamak pek zor olmuyor. Grupta vokal yapan ve akustik gitar çalan Mustafa Yılgör müzik öğretmeni. Bas gitar çalan Tugan Güven bankacı, klavyeli çalgıları çalan ve vokal yapan Erhan Elmaslar öğrenci, davul çalan ve vokal yapan Hüseyin Hacıoğlu öğrenci, solo gitar çalan Adem Kızılkan müzik öğretmeni, ritim gitar çalan Metin Akarkan web tasarımcısı ve reklamcı, perküsyon ve tumba çalan İbrahim Çetinkaya ise bankacı.